Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Darželio transformacija, įkvepianti augti

03.09 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Naujų darželių Lietuvoje randasi, tačiau nedaug. Vis dėlto absoliuti dauguma specialiai šiai paskirčiai statytų darželių pastatų mena sovietmetį. Nuo tų laikų kelis kartus pasikeitusios mažylių auklėjimo paradigmos turėjo spraustis į architektūrą, pritaikytą to laikmečio ideologijai. Ką daryti su šiais atgyvenusiais darželių pastatais? Apšiltinti, patinkuoti ir – bus gerai? Nugriauti ir statyti naujus? Ne! – savo pavyzdžiu teigia Pagiriuose, Vilniaus rajone esantis darželis „Pelėdžiukas" po rekonstrukcijos. Neseniai apdovanotas Lietuvos architektų sąjungos organizuojamų Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimų „Žvilgsnis į save" vienu iš 5 pagrindinių prizų, darželis rodo naują, tvarią ir realius pokyčius inspiruojančią rekonstrukcijos kryptį.

Apie „Pelėdžiuko" darželio architektūrą po rekonstrukcijos ir dėl jos įvykusius vaikų auklėjimo, bendravimo, ir net Pagirių bendruomenės įpročius, laidoje kalbamės su rekonstrukcijos projekto bendraautore, „DO Architects“ studijos partnere architekte Gilma Teodora Gylyte ir darželio direktore Edita Gujiene.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai