Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Architektūra moterų rankose

2022-10-31, Pirmadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Ar profesijos turi lytis? Nors klausimas, ypač šiais laikais, gali atrodyti  absurdiškas, tačiau susiklostę stereotipai ryškūs ir šiandien. Jeigu buhalterė ar darželio auklėtoja – tai dažniausiai bus moteris. Jei vairuotojas ar programuotojas – vyras.  Architektūra tradiciškai taip pat suvokiama kaip vyriška profesija. Tačiau 2020 m. Europos architektų tarybos atlikta apklausa rodo, kad moterys sudaro daugiau nei 40 procentų profesijos atstovų. O pažvelgus į architektūros studentų auditorijas akivaizdu – merginos sudaro daugumą.

Moterų vaidmenį architektūroje siekia pristatyti ir tarptautinis apdovanojimas „AnotHERVIEWture AWARD“, įkurtas Austrijos Architektų ir Inžinierių Sąjungos. Šiemet šio apdovanojimo tarptautinėje kategorijoje „Metų Architektė Moteris iš Užsienio 2022“ Grand Prix įteiktas jaunai architektei iš Lietuvos, DO Architects studijos partnerei Sabinai Grincevičiūtei.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai