Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Architektūra kuria tvarų pasaulį

2022-06-27, Pirmadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Ką daryti, kad pasaulis būtų tvaresnis, saugesnis, sveikesnis, teisingesnis ir gražesnis? Jungtinės Tautos prieš 2015-aisiais apibrėžė ir patvirtino 17 Tvarios plėtros tikslų. Jų turėtų siekti visas pasaulis, valstybės ir visuomenės. Ar žinote juos?

Net jeigu ir žinote, atrodo, tikrai ne kiekvienas jų yra kažkaip susijęs su architektūra. Pavyzdžiui, kaip architektūra gali padėti sumažinti badą, nelygybę, ar padėti išsaugoti vandenynus? Pasirodo, gali.

Šios laidos pašnekovė architektė Natalie Mossin. Kasdienis jos darbas yra vadovauti Architektūros ir Technologijų Institutui Karališkojoje Danijos Akademijoje, tačiau Natalie veikla neapsiriboja tik Danija. Kelerius metus Natalie vadovavo Tvarios plėtros tikslų komitetui, sukurtam Tarptautinėje architektų sąjungoje. Dirbdama šio komiteto pirmininke, Natalie inicijavo tyrimą ir parengė du katalogus, kuriuose per įgyvendintus architektūros pavyzdžius iš viso pasaulio pademonstruojama, kaip architektūra gali padėti siekti kiekvieno iš 17 Tvarios plėtros tikslų.

Abu gidus „Architektūra: 17 tvarios plėtros tikslų" nemokamai galima atsisiųsti čia: https://uia2023cph.org/the-guides/

Natalie Mossin lankėsi ir skaitė paskaitą žurnalo „Statyba ir architektūra" organizuotame forume „Šimtmečio paralelės. Lietuva ir pasaulis" Kaune, 2022 m. gegužės 27 d.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai