Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip toksiški santykiai kenkia mūsų emocinei ir psichinei sveikatai?

2023-01-27, Penktadienis 06:50
Daiva Babilevičienė

Mūsų emocinė ir psichinė sveikata turėtų būtų mūsų prioritetas, taip? O kadangi žmogus yra sociali būtybė, santykių mums reikia kaip oro. Tai veikia mūsų emocinę gerovę, tad turėtume atsižvelgti ir į santykių kokybę.

Priminsiu, kad toksiški santykiai ar žmogus dažniausiai apibūdinami tada, kai jaučiamės nuolat nesuprasti, nepalaikomi, manipuliuojami kaltės ir gėdos jausmais, kartais net kontroliuojami ar atakuojami. Juose gali būti žodinio, psichologinio ir emocinio smurto. Dažniausiai tokiuose santykiuose pradedame jaustis prastai ir net gi ima keistis nuomonė apie save. Ir tikrai ne į gerą.

Paragavusiųjų toksiškos santykių duonos yra tikrai daug. Kai kada šią etiketę klijuojame per greit, o kai kada – tik tada, kai išbandėme viską: kalbėjimąsi, prisitaikymą, keitimąsi.

Likti ar nusigręžti – kiekvieno asmeninis reikalas. Bet mano tikslas – priminti, kokia yra toksiškų santykių žala. Apie tai – šios dienos komentare.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai