Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Melagienos ir kibernetinės atakos NATO viršūnių susitikimo metu. Ko laukti?

2023-06-06, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Lietuva intensyviai ruošiasi kitą mėnesį įvyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Be renginio organizavimo, delegacijų apgyvendinimo, nelaiku įvykusios Vyriausybės krizės, gyventojų ramybės užtikrinimo iššūkių, tenka ruoštis ir kibernetinėms atakoms bei dezinformacijai, kuri neabejotinai sklis tiek prieš susitikimą, tiek per jį. Jau prieš mėnesį socialiniuose tinkluose fiksuota informacinė ataka – tvirtinta, kad NATO vadai nepasitiki „Litexpo" parodų rūmų atliekamu darbu ir dėl to viršūnių susitikimą sieks perkelti į Kauną ar Rygą. Dalis žmonių tokia informacija patikėjo. Nerimaujama ir dėl kibernetinių atakų prieš valstybės institucijas, taip pat ir duomenų vagysčių. Kaip užtikrinti kibernetinį saugumą, vykstant tokio lygio renginiui mūsų šalyje? Ar valstybės institucijos yra pasiruošusios? O kaip duomenis apsaugoti verslams ir gyventojams? Kokių melagienų galime tikėtis ir kaip jas atpažinti? Kaip paruošti visuomenę?

Diskutuojame su Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovu Liudu Ališausku, duomenų apsaugos ir įmonių teisės eksperte Asta Macijauskiene ir dezinformacijos analizės centro Debunk.org vadovu Viktoru Daukšu.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai