Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokių įrankių turi demokratija kovoje su propagandą skleidžiančiais asmenimis?

2023-11-21, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Visuomenę kaitina diskusijos apie baleriną Ilzę Liepą, kuri Rusijoje šlovina Vladimirą Putiną ir atvirai palaiko karo nusikaltimus Ukrainoje. Dabar siekiama iš jos atimti išimties tvarka suteiktą pilietybę. Tuo metu Lietuvoje išsiaiškinta, kad pedagogė Ela Kanaitė dalindavosi prorusiškais įrašais, už nuopelnus Rusijai dar prieš dešimtmetį mokytojai suteiktas apdovanojimas iš Dmitrijaus Medvedevo rankų. Kilus skandalui, ji pasitraukė iš pareigų. Tikėtina, kad apie panašius atvejus išgirsime dar ne kartą. Kaip Lietuvos pilietybę turintys asmenys išnaudojami Rusijos informaciniame kare? Kas paskatina Lietuvos gyventojus skleisti dezinformaciją ir propagandą? Kokių įrankių turi demokratija kovoje su propagandą skleidžiančiais asmenimis?

Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto filosofu Gintautu Mažeikiu ir Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininku Mangirdu Morkūnu.

BNS nuotr. 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai