Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl vis dar sudėtinga diskutuoti apie sovietmetį?

2023-11-28, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Daugelis ekspertų sutinka, kad sovietmetis bei perėjimas iš vienos sistemos į kitą Lietuvoje vis dar nėra tinkamai išnagrinėtas. Nors po truputėlį diskusijų šia tema daugėja, tačiau išnirti iš sovietinių pinklių – nelengva. Kalbų apie sovietmečio įtaką Lietuvos valstybei daug, tačiau kur kas rečiau atkreipiamas dėmesys į eilinių žmonių grupėms padarytą žalą. Sugrįžti ir įsigilinti į sovietmečio ir pereinamojo laikotarpio sukeltas traumas yra svarbu, nes jas nutylėjus kyla rizika sovietizacijos patirtis perduoti iš kartos į kartą. Dalis apžvalgininkų tikina, kad nutylėtos sovietmečio traumos gali daryti įtaką visuomenės imlumui dezinformacijai ir propagandai, lengvesniam politinio populizmo įsikerojimui ar pilietinės visuomenės mirčiai.

Kokias dar problemas kelia neištirti sovietmečio klodai? Kodėl sudėtinga diskutuoti apie sovietmetį? Kodėl net ir po trijų dešimtmečių sovietmetis Lietuvoje nėra pakankamai išnagrinėtas?

Kalbame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų docente Nerija Putinaite ir profesore Aine Ramonaite.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai