Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Internetinis balsavimas: ar tikrai daugiau grėsmių nei naudos?

2023-03-15, Trečiadienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Vykstant rinkimams visuomenėje nuolat paaštrėja diskusijos apie internetinį balsavimą. Viena pusė internetinį balsavimą vertina neigiamai, argumentuodama, kad tai gali atnešti grėsmes: nuo pavogtų balsų iki pažeisto demokratijos principo – balso slaptumo garantavimo. Kiti aiškina, kad internetinis balsavimas būtų patrauklus jaunimui ir padėtų didinti politinį aktyvumą. Pasak pastarųjų, grėsmių nėra, nes gyvename moderniame pasaulyje ir tokias problemas jau gebame spręsti. Prasidėjus antrojo turo merų rinkimams padiskutuokime, ar Lietuva vis dar nėra pasiruošusi internetiniam balsavimui. Kokios grėsmės už to slypi? O gal tikrai technologijos jau pakankamai pažengusios rinkimų skaidrumą užtikrinti ir internete?

Diskutuojame su „Baltijos tyrimų" vadove, sociologe Rasa Ališauskiene ir kibernetinio saugumo ekspertu Dariumi Povilaičiu

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai