Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Informacija apie LGBT vaikams: atgyvenusi cenzūra ar užkirstas kelias propagandai?

2023-11-14, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Po nepriimtų pataisų Seime leisti teikti informaciją apie LGBT šeimas nepilnamečiams, Lietuvoje užvirė diskusijos, ar renkamės teisingą kelią. Tokią pataisą ragino priimti psichologų sąjunga ir visuomenininkai, tačiau Seimo nariai vos vieno balso persvara atmetė net ir siūlymą šį projektą grąžinti tobulinti. Politikai balsavę „prieš" tikina, kad užkirto kelią LGBT propagandai, o palaikę šį siūlymą teigia, kad Lietuvoje vis dar gaji brutali homofobija, su šiuo sprendimu mūsų šalis stoja tik šalia Vengrijos. Tai – vienintelės šalys Europos Sąjungoje, nepilnamečiams ribojančios tokio pobūdžio informaciją. Vyriausybės atstovė prie Europos Žmogaus Teisių Teismo Karolina Bubnytė-Širmenė Eltai teigia, kad juridiniu vertinimu, Lietuva turėtų panaikinti įstatymo nuostatą, draudžiančią nepilnamečiams pasakoti apie homoseksualius santykius. Vis dėlto, anot jos, ši teisės akto norma, atsižvelgiant tiek į EŽTT, tiek į Konstitucinio Teismo išvadas, šiuo metu yra neveikianti. Diskusijos šia tema verda toliau, o jas dar labiau kaitina pastarosiomis dienomis jau ir Latvijoje priimtas partnerystės įstatymas. Kodėl Lietuvoje LGBT tema taip stipriai supriešina visuomenę? Kaip dėl tokio Seimo sprendimo gali nukentėti vaikai? Kokias grėsmes mato kita visuomenės pusė? Ar įmanoma rasti konsensusą? 

Diskutuojame su Tolerantiškojo jaunimo asociacijos pirmininku Artūru Rudomanskiu, Rengimo šeimai asociacijos atstovu Ramūnu Aušrotu ir Lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite.

Nuotrauka: Valdo Kopūsto/BNS

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai