Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar yra teisingos ir neteisingos Lietuvos žiniasklaidos priemonės?

2023-03-21, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Viešojoje erdvėje nuskambėjo diskusijos dėl Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorės Jolantos Mažylės dalyvavimo dalies visuomenės itin neigiamai vertinamoje OpTv internetinėje laidoje. LRT generalinė direktorė, būdama Vilniaus universiteto socialine partnere, iškėlė klausimą, ar studentams gali dėstyti žmogus, besilankantis abejotinos reputacijos laidose. Lietuvos žurnalistų sąjunga, tokius pareiškimus prilygino mobingui ir asmens persekiojimui dėl įsitikinimų. Viena pusė tikina, kad dalyvavimas tokio pobūdžio laidose yra neprofesionalu, o kiti teigia, kad tokie pareiškimai kelia pavojų demokratijai ir žodžio laisvei.

Kyla klausimas, ar reikėtų skirstyti viešosios informacijos skleidėjų priemones į teisingas ir neteisingas? Ar universitetų darbuotojai, visuomenės veikėjai, politikai turėtų atsisakyti dalyvauti tam tikrose pokalbių laidose, kurių vedėjai visuomenėje vertinami prieštaringai? Kiek tai gali kenkti reputacijai? Pagal kokius kriterijus turi vadovautis žmonės, kokiuose pokalbiuose dalyvauti? O gal nesvarbu kur dalyvaujama, svarbu – kas kalbama?

Kalbame su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi ir 15min.lt Tyrimų skyriaus redaktore Jūrate Damulyte.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai