Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar skandalai per maži, kad politikai trauktųsi iš postų?

2023-09-12, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Prieš porą dešimtmečių vienas straipsnis sugebėdavo išstumti politikus iš aukštų postų. Dabar politikai dažniau problemas sprendžia ne pasitraukdami, o apsitverdami tylos siena arba neigdami išviešintus faktus. Neretai už netinkamus veiksmus politikų nenubaudžia ir visuomenė – kituose rinkimuose jie ir vėl laimi. Kodėl? Ar politikams lengva įtikinti visuomenę, kad paviešinti faktai yra konkurentų paskleistos melagienos ar bandymas politiškai susidoroti? Pavyzdžių apstu ir kitose šalyse. Štai Estijos premjerei, dėl sutuoktinio ryšių su Rusija, trauktis pataria ne tik opozicija, jos pačios partijos atstovai, bet ir šalies prezidentas. Kajos Kallas atsistatydinimo reikalauja apie 80 proc. estų, tačiau ši nusprendė premjerės pareigas eiti toliau. Tuo metu už Atlanto Donaldo Trumpo reitingą kelia politiko teismai, jis puikiai žaidžia politinio susidorojimo korta. Ar politinė kultūra sumenko? Galbūt politikai išmoko naudotis visuomenės nepasitikėjimu žiniasklaida? O gal visuomenė nustojo kritiškai vertinti politikus?

Diskutuojame su portalo „Delfi" vyriausiąja redaktore Rasa Lukaityte-Vnarauskiene ir Mykolo Romerio universiteto politologe Rima Urbonaite.

Nuotrauka: Paulius Paleckis/ BNS

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.