Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl mes maldaujame atvykėlių mokytis valstybinės kalbos?

2024-07-08, Pirmadienis 12:05
Milda Matulaitytė-Feldhausen

Laidos svečias – lietuvių ir anglų kalbų mokytojas bei lietuviškos tinklalaidės užsieniečiams „Lithuanian with Paulius“ vedėjas Paulius Juodis.

Su juo kalbame apie tai, jog Lietuvoje padaugėjus rusų kalbos, mes nebežinome, kaip su tuo apsieiti. Griežtinti taisykles ar priešingai – vis dar likti nuolaidžiais ir suprantančiais. Ir, vos išgirdus rusų kalbą, persijungti, nes juk mokame ją, o misija išmokti lietuvių kalbą užsieniečiui esą yra neįmanoma. Kodėl kitose šalyse, priimančiose pabėgėlius ar šiaip – rusakalbius, baltarusius – klausimo apie tai, jog jie mokysis tos šalies kalbos, kurioje gyvena, nekyla, o bent jau pramokti Lietuvos valstybinę kalbą daugelis neskuba.

Lietuvių kalbos mokytojas Paulius dalinasi savo patirtimi: su kokiais sunkumais susiduria slavų kalbomis kalbantieji ir lietuvių kalbos besimokantieji, kokių patarimų mokytojas turi būtent jiems, kaip motyvuoti ir ar reikia motyvuoti, kai kalbame apie išgyvenimui ir karjerai būtiną dalyką – šalies valstybinės kalbos mokėjimą.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai