Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Apie didvyres. Prievartaujamos Ukrainos moterys kare

05.07 Šeštadienis 12:05
Milda Matulaitytė-Feldhausen

Karas neturi nei gražių pusių, nei gražių veidų. Ir vis tik, apie vienus dalykus mes kalbame garsiai, apie kitus  tylime, nors jų nebegalime nebematyti, nebegirdėti. Vienas jų  kare prievartaujami žmonės: vyrai, moterys, vaikai. Šia tema vis dar yra per mažai tyrimų, tačiau prievarta kare nėra atsitiktinis dalykas: išprievartavimas ir seksualinė prievarta karo metu yra naudojama kaip strateginis, sisteminis ir apskaičiuotas karo ginklas, kuris pažemina, įbaugina, terorizuoja.

Su asociacijos „Lygiai“ steigėja ir vadove Reda Jureliavičiūte „Labas, Milda“ laidos vedėja Milda Matulaitytė-Feldhausen taip pat kalba apie tai, jog karo metu į moteris vis dar žiūrima kaip į auką, silpnesnę, tokią, kurią reikia apginti, o ne kaip į didvyres  taip, kaip žiūrime į kariaujančius vyrus.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai