Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Krymas istorijos verpetuose: kuo pusiasalis svarbus valstybių likimams?

2023-06-08, Ketvirtadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Buvęs Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, Mykolo Romerio universiteto afilijuotasis profesorius Adas Jakubauskas paskirtas į Ukrainos prezidento sudarytą Krymo deokupacijos ir reintegracijos patariamąją tarybą. 

A. Jakubauskas į šią tarybą paskirtas prezidento Gitano Nausėdos teikimu, pritarus Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Ši taryba sudaryta 2022 metais V. Zelenskio dekretu, siekiant palengvinti laikinai Rusijos okupuotos Krymo autonominės respublikos ir Sevastopolio miesto deokupacijos, reintegracijos ir teritorinio vientisumo atkūrimo procesą, koordinuoti laikinos okupacijos padarinių pašalinimo ir kompensavimo priemones.

Apskritai, Krymas yra ta geografinė vieta, dėl kurios  ginčai kyla per amžius.  Kodėl Krymas toks svarbus pasaulio istorijai ir valstybių likimams?

Diskutuoja Adas Jakubauskas, MRU afilijuotasis profesorius,  buvęs totorių bendruomenių  sąjungos pirmininkas, ir MRU doc. dr. Gediminas Kazėnas.

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai