Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip keitėsi žodžio laisvė istorinėje perspektyvoje?

2023-05-04, Ketvirtadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Šią savaitė turime bent dvi svarbias progas kalbėti apie spausdintą žodį. 1993 metų gruodį Jungtinių Tautų generalinė asamblėja nusprendė gegužės 3-iąją paskelbti Pasauline spaudos laisvės diena. Kita ne mažiau svarbi diena yra gegužės 7-oji. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena baisias rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Kaip ten bebūtų, per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant persekiojimų ir taikomų bausmių. Kaip keitėsi mūsų spauda ir žodžio laisvė istorinėje perspektyvoje?

Diskutuoja VU profesorius, humanitarinių mokslų daktaras, žiniasklaidos istorikas Andrius Vaišnys ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai