Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Bažnyčios vaidmuo laisvės kovose

2023-12-15, Penktadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Artėjant šv. Kalėdų šventei istorija prisimena religiją. Jeigu popiežius iš Lenkijos Jonas Paulius II pasaulio istorijoje įsirašė kaip komunizmą nugalėjęs bažnyčios hierarchas, tai dabartinis pontifikas Pranciškus trikdo savo pareiškimais ir sprendimais, kuriuos įmanoma interpretuoti, kaip paramą karą prieš Ukrainą pradėjusiai agresorei Rusijai. Čia galima prisiminti ir pasisakymą dėl rusų kultūros, ir bendrą ukrainiečių ir rusų paauglių dalyvavimą Kryžiaus stotyse Romoje ir pan.

Laisvės kovose svarbūs ne tik bažnyčios vadovai, bet visa dvasininkija. Koks buvo Lietuvos katalikų bažnyčios vaidmuo jose? Kodėl sovietai norėjo kunigus paversti režimo įrankiais? Apskritai, kodėl ir kaip religija istorijoje tampa tiek karų, tiek pergalių priežastimi? 

Diskutuoja Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto docentas dr. Artūras Grickevičius, kuris taip pat yra Okupacinių režimų veiklos tyrimų ir viešinimo skyriaus vadovas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre bei krikščionybės istorijos XX a. tyrinėtojas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prof. Arūnas Streikus

Nuotrauka: Žygimanto Gedvilos/BNS

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai