Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar vyrams ir moterims reikėtų sportuoti skirtingai?

2017-06-15, Ketvirtadienis 07:15
Vlada Musvydaitė

Kad moterys ir vyrai sportuoja nevienodai, turbūt sutiksime visi. Sporto klube prie svarmenų būriuojasi daugiau vyrų, o nuėję į kalanetikos ar body balance treniruotes greičiausiai ten rasite vien dailiosios lyties atstoves. Nežinia, sąmoningai ar nesąmoningai renkamės savo lyčiai būdingesnes sporto šakas, bet taip daryti tikrai neverta – nesvarbu, kokio rezultato siekiate: sustiprinti sveikatą, sulieknėti ar pagerinti psichologinę savijautą, treniruočių principas turėtų būti toks pat, ir tai nepriklauso nuo jūsų lyties.

Tarkime, moterys dažnai nesiryžta kilnoti svarmenų ar dirbti su jėgos reikalaujančiais treniruokliais, nes bijo užsiauginti raumenis, bet tai – nepagrįsta baimė. Dėl anatominių ypatybių moterims raumenys neauga taip, kaip vyrams, be to, kad atrodytumėte kaip kultūristė, reikėtų laikytis specialios griežtos dietos ir labai preciziško, intensyvaus treniruočių režimo. Jei dirbsite su svarmenimis kelis kartus per savaitę, kūnas pasidarys tvirtesnis, glotnesnis, linijos – išraiškingesnės, bet raumenų kalnu tikrai netapsite!

Tuo tarpu vyrams reikėtų nevengti tempimo treniruočių,  jogos ar pilateso – šios mankštos nėra tokios lengvos, kaip gali pasirodyti, jos lavina lankstumą, kuris paprastai yra vyrų silpnoji vieta, taip pat puikiai stiprina nugaros ir pilvo raumenis, gerina laikyseną, judesių koordinaciją, o vyrams to reikia taip pat, kaip ir moterims! 

 Laidą remia „Pi Pilates Studija“.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai