Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Viešojo transporto ateities – kaip keliausime po 10 metų?

02.17 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Transporto sektorius, nors ir generuoja maždaug 5 proc. viso Europos Sąjungos bendrojo vidaus produkto (BVP) ir sukuria darbo vietas beveik 10 milijonų europiečių, tai kartu yra ir vienas esminių taršos šaltinių. Beveik ketvirtadalis visų Bendrijos išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų yra būtent sukuriamos automobilių, lėktuvų ir kitų transporto priemonių. Šie skaičiai pastaraisiais metais tik auga, nepaisant siekio iki 2050 m. sektoriuje sumažinti išmetamųjų dujų kiekį bent 90 proc.

Todėl gyventojai vis aktyviau skatinami iš automobilio persėsti į viešojo transporto priemones – autobusus, traukinius, keltus. Būtent dėl to imtasi ir vadinamojo TEN-T – transeuropinio transporto tinklo iniciatyvos. Kartu valstybėms narėms Europos Komisija teikia rekomendacijas, kurių dėmesio centre – kelionės pėsčiomis ir dviračiu bei viešasis transportas.

Kaip atrodys ateities viešasis transportas? Ar persėdę į elektra ar kita atsinaujinančia energija varomus autobusus prisidėsime prie aplinkos apsaugos? Pokalbis su Neringa Dubauskiene, Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto lektore.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai