Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Kas tvariau – gyventi bendrabutyje ar nuomoti savo būstą?

2023-05-26, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Dažnas studentas, pradėdamas savarankišką gyvenimą, neišvengia kambariokų – kas apsigyvena bendrabučiuose, kas kartu su draugais ieško kuklaus būsto nuomai.

Gyventi drauge yra ne tik gerokai pigiau, bet ir tvariau – draugijoje galima gaminti vakarienę ir išvengti maisto švaistymo, dalintis, o ne pirkti naujus buitinius prietaisus, sutaupyti energijos kaštų.

Tačiau tai ne visada gali būti patogu – kartais trūksta elementaraus privatumo, asmeninio laiko ir ramybės. Visgi, išsikelti į privatų būstą gali tapti „misija neįmanoma" – pastarąjį dešimtmetį Europoje nuomos kainos šoktelėjo beveik 18 proc., o būstų kainos išaugo beveik perpus. Todėl jaunam, dar tik į darbo rinką žengiančiam žmogui apie nuosavą butą ar namą tenka tik svajoti.

Kaip jaunas žmogus žiūri į bendrą buitį su kolegomis ir draugais? Ar renkasi tokį gyvenimą dėl tvarumo, ar dėl milžiniškų būsto kainų? Pokalbis su dviem studentais – Vidmante Krušinskaite bei Haroldu Žalūda.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai