Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Kas geriau: statyti ar renovuoti?

2023-01-27, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Europos žaliasis kursas numato, kad pastatų – tiek viešųjų, tiek privačių – renovacija yra esminis žingsnis, siekiant padidinti energetinį efektyvumą ir pasiekti Europos Sąjungos (ES) ekologinės politikos tikslus.

Pastatų sektorius Europoje sunaudoja apie 40 proc. visos ES energijos. Todėl viliamasi, kad per Europą nuvilnys renovacijos banga – iki 2030-ųjų siekiama bendrijoje atnaujinti 35 milijonus pastatų.

Visgi, kaip ir Lietuvoje, taip ir kitose ES narėse, didžioji dalis daugiabučių yra senos statybos – pavyzdžiui, Lietuvoje 96 proc. tokių namų pastatydinti dar iki 1993 m. Todėl šie pastatai nėra energetiškai efektyvūs, neatitinka kitų šiuolaikiniams pastatams keliamų reikalavimų.

Tad galbūt geriau ne renovuoti, bet griauti ir imtis naujų statybų? Pokalbis su Vilnius TECH universiteto Pastatų energetikos katedros doc. dr. Juozu Bielskumi.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai