Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Drastiški gamtos „siurprizai": ar galime užbėgti jiems už akių?

2022-11-04, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Pastaroji vasara pasižymėjo išskirtiniais gamtos „siurprizais". Europoje buvo fiksuojami rekordiniai karščiai – liepą Jungtinėje Karalystėje termometro stulpeliai šoktelėjo iki neregėto 40 laipsnių karščio. Pietų ir Vakarų Europoje ugniagesiai gelbėtojai tramdė miškų gaisrus, dėl kaitros gyventojai buvo raginami neiti iš namų.

Tuo metu Pakistane dėl smarkių musoninių liūčių nukentėjo milijonai žmonių – šalies premjeras potvynius pavadino „baisiausiais Pakistano istorijoje". Vanduo užtvindė maždaug trečdalį šalies teritorijos, pareikalavo maždaug 1,7 tūkst. aukų.

Tokie drastiški gamtos pokyčiai verčia susimąstyti – ar dar galime tokioms ekstremalioms situacijoms užbėgti už akių? O gal jau per vėlu ir žmonijai belieka prisitaikyti prie kardinalių aplinkos pokyčių? Pasakoja Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto profesorius Andrejus Spiridonovas.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai