Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Ar tvaru dovanoti gėles?

2023-02-03, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Metuose yra nemažai progų, kada savo artimuosius ir mylimuosius stebiname išskirtinėmis dovanomis ir spalvingomis gėlėmis. Ar gimtadienis, Valentino diena, Motinos diena, Tėvo diena, Rugsėjo 1-oji, Kovo 8-oji, Mokytojų diena – tai tik keletas švenčių, kada dovanojame ar esame sveikinami su gėlės žiedu.

Visgi, gražios ir širdį džiuginančios gėlės ne visada yra draugiškos aplinkai. Egzotiškų žiedų iš tolimų kraštų atgabenimas palieka nemažą CO2 pėdsaką, gėlių laikymas taip pat reikalauja papildomų resursų ir energijos kaštų. Ką jau bekalbėti apie plastiko naudojimą floristikoje – dažnai gėlės rišamos spindintį popierių, taip pat vis dar plačiai naudojamos dirbtinės, plastikinės gėlės.

Kaip ieškoti ekologiškesnių sprendimų? Ar apskritai yra tvaru dovanoti gėles? Diskusija su Gabriele Černiauskaite, gastrobaro ir gėlyno „Pievos" floriste, bei profesore Laima Česoniene, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Aplinkos ir ekologijos katedros vedėja.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai