Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Ar Lietuvoje nepasikartos „Grigeo" skandalas?

09.23 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

2020-ųjų sausio 7-ąją Lietuvą sudrebino bene didžiausias iki šiol regėtas aplinkosauginis skandalas – bendrovė „Grigeo Klaipėda" buvo apkaltinta teršusi Kuršių marias. Pranešta, jog iš įmonės valymo įrenginių buvo leidžiamos tik mechaniškai apvalytos nuotekos.

Praėjo daugiau kaip pusantrų metų nuo tada, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Prokurorai mano surinkę pakankamai medžiagos, įrodančios, kad „Grigeo" grupės vadovas Gintautas Pangonis bei kiti bendrovės vadovai žinojo apie sąmoningą teršalų leidimą į marias, neleido daryti investicijų taršai stabdyti, klastojo dokumentus.

Už taršą atsakingiems asmenims gali grėsti iki 7 metų laisvės atėmimo bausmė, įmonės veikla gali būti apribota arba likviduota, gali grėsti 5 milijonų eurų bauda. Civilinis ieškinys dėl padarytos žalos gamtai siekia 48 milijonus eurų.

Rugsėjo 13-ąją byla pasiekė teismą, tačiau 109 tomų dokumentui teks palaukti – paaiškėjo, kad nėra paskirtas atsarginis teisėjas, bylos nagrinėjimas nukeltas.

„Grigeo Klaipėda" sakosi prisiimanti atsakomybę ir yra pasiruošusi atlyginti padarytą žalą. Tačiau ar „Grigeo" skandalas Lietuvoje nepasikartos? Ar turime reikiamą teisinę ir institucinę bazę užtikrinti, jog verslai yra aplinkai draugiški ir tvarūs? Diskusija su Aplinkosaugos koalicijos pirmininke Lina Paškevičiūte.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai