Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Ar įmanoma atkurti natūralią gamtą?

09.09 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Briuselis prieš porą metų sutarė ne tik dėl Bendrijos Žaliojo kurso, bet ir dėl Europos Sąjungos biologinės įvairovės strategijos. Simboliškai, sprendimai buvo priimti likus vos kelioms dienoms iki gegužės 22-osios – Tarptautinės biologinės įvairovės dienos.

Iki 2030-ųjų senasis žemynas užsibrėžė atgaivinti bioįvairovę – sukurti gerai valdomą saugomų teritorijų tinklą, apimantį ne mažiau kaip trečdalį Bendrijos sausumos ir jūrų, perpus sumažinti pesticidų naudojimą, pasodinti per 3 milijardus medžių ir pan.

Šią vasarą priimtas naujas gamtos atkūrimo įstatymas (ang. nature restoration law) – bioįvairovės strategijos papildymas.

Tačiau ar įstatymai ir strategijos veikia? Galbūt jau krentame bedugnėn ir išsaugoti bioįvairovės nebeįmanoma? Apskritai, ar įmanoma atkurti išnykusią bei nykstančią natūralią gamtą? Pokalbis su Žaliosios politikos instituto direktoriaus pavaduotoja Ieva Budraite.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai