Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Šauktinės kelias – kodėl merginos renkasi tarnauti kariuomenėje?

2023-02-10, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Lietuvoje nuo 2015 m. atnaujinta šauktinių kariuomenė. Privalomai karo tarnybai atlikti šaukiami 18-23 metų vaikinai – šiais metais tarnauti pakviesta maždaug 3,8 tūkst. jaunuolių. Tarnybą jie pradės jau šiomis dienomis.

Šauktinės kelią savanoriškai gali rinktis ir jaunuolės – kasmet tarp beveik 4 tūkst. kariūnų, beveik 4 proc. jų yra merginos.

Visgi, geopolitinei situacijai regione išliekant itin karštai ir įtemptai, vis garsiau kalbama apie visuotinį – tiek jaunų vaikinų, tiek jaunų merginų – šaukimą kariuomenėn. 2022 m. tokiai iniciatyvai pritarė maždaug 9 proc. lietuvių.

Kodėl merginos renkasi tarnauti šauktinių kariuomenėje? Ar tarnyboje jaunuolės jaučiasi kitaip nei vaikinai? Kodėl vis dar daug lietuvių galvoja, kad moterims kariuomenėje – ne vieta? Kaip yra kitose Europos Sąjungos šalyse? Diskusija su Beatriče Džiaugyte, privalomąją karo tarnybą atlikusi mergina, ir Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktoriumi Arūnu Balčiūnu.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai