Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Kur šiuolaikinis jaunimas skaito naujienas?

11.25 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Jaunimas nesidomi naujienomis ir aktualijomis – toks stereotipas dar itin gajus dalies žmonių galvose. Rodos, susidaręs įspūdis, kad jaunimui rūpi tik pramogos, įtraukiantis ir linksmas turinys, socialinės medijos ir jų žvaigždės. Visgi, Jungtinėse Valstijose atliktos apklausos rodo, kad daugiau nei pusė jaunuolių bent kartą dienoje pasiekia naujienas, o daugelis jų pripažįsta, kad sekti aktualijas yra labai svarbu.

„Eurobarometro" duomenimis, Lietuvos jaunimas šalies ir pasaulio naujienas bei aktualijas vis dažniau seka ne spaudoje, bet socialiniuose tinkluose. Nors 6/10 renkasi televiziją kaip pagrindinę žiniasklaidos platformą, 46 proc. jaunuolių apie naujienas sužino iš „Facebook", „Twitter" ir kitų socialinių tinklų.

Kodėl socialiniai tinklai tampa jaunimo naujienų šaltiniu? Ar seka tradicines žiniasklaidos platformas? Ar žiniasklaidos priemonės pakankamai atspindi Lietuvos jaunimui aktualias temas? Apie tai – pokalbis su LiJOT prezidentu Domantu Katele.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai