Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Karjeros paieškų klystkeliai – kas padeda jaunimui nepasimesti?

2023-03-24, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Ne paslaptis, jog dažnam jaunuoliui surasti mylimą ir mėgstamą karjeros kelią yra nemenka užduotis. Tokios paieškos gali priminti ir klaidžiojimą gūdžiame miške – suprasti, kas geriausiai sekasi ir kas labiausiai traukia, tikrai nėra lengva. Ypač gyvenant tokiu metu, kai šiuolaikiniam jaunimui „atvirų durų" ir galimybių apstu.

Matyt dėl to neturėtų stebinti ir jaunimo, keičiančio karjerą bei studijų kryptį, skaičius. 2021 m. duomenimis, 11,4 proc. jaunų vaikinų ir 7,9 proc. jaunų merginų Europos Sąjungoje pasirinko mesti mokslus ir universitetinį gyvenimą.

Todėl Briuselis siekia padėti jauniems žmonėms atrasti savo kelią – siekiama, kad Europoje nebūtų daugiau nei 9 proc. anksčiau studijas paliekančių jaunuolių.

Visgi, kas gali padėti jaunam žmogui atrasti tinkamą gyvenimo kelią? Kaip tinkamai valdyti lūkesčius ir ateities vizijas – neaprėpti pernelyg daug, tačiau ir nenuvertinti savo gebėjimų? Pokalbis su Vilniaus universiteto Studentų atstovybės prezidente Neda Žutautaite bei Lietuvos karjeros specialistų asociacijos vadove Giedre Valaitiene.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai