Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Kaip Lietuvoje jaučiasi LGBT+ jaunimas?

2023-05-19, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Gegužės 17-ąją minime tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją. Ja siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria LGBT+ bendruomenės žmonės – diskriminaciją, neapykantos nusikaltimus ir smurtą – bei skatinti visuomenės požiūrio kaitą.

Visgi, diskriminacija seksualinės orientacijos atžvilgiu yra itin paplitusi ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų pasaulio valstybių. LGBT+ žmonės vis dar susiduria su priešiškumu, netolerancija ir neapykanta. Ir nors daugelyje šalių galioja tam tikras teisinis reguliavimas, o smurtas ir diskriminacijos kurstymas dėl seksualinės orientacijos ir pažiūrų yra pripažįstamas nusikalstama veikla, apklausos rodo, kad Europos Sąjungoje neapykantos nusikaltimų aukomis yra tapę maždaug pusė LGBT+ atstovų.

Kaip Lietuvoje jaučiasi LGBT+ bendruomenė? Pokalbis su Vilniaus universiteto Studentų atstovybės programos „Be etikečių" atstove Simona Aukštulevičiūte bei Lietuvos gėjų lygos projektų vadove Monika Antanaityte.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai