Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Kaip jaunimas žiūri į migrantus?

04.29 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Jungtinių Tautų duomenimis, bene 10 proc. visų pasaulio migrantų yra jauni, 15-24 metų amžiaus žmonės. Tokios tendencijos neaplenkia ir Lietuvos – daugiausiai iš ir į šalį keliauja jaunimas.

Dažnai lietuvių jaunimas palieka savo gimtąjį šalį ieškodami geresnio gyvenimo – geriau apmokamo darbo, kokybiškesnio išsilavinimo. Tačiau palikti tėvynę gali priversti ir karas, nepriteklius, politiniai persekiojimai ar kitos nelaimės. Tokią priverstinę migraciją iš Ukrainos į Europą stebime ir dabar.

Kaip jaunas lietuvis jaučiasi svetimoj šaly? Ar skiriasi požiūris į lietuvį skirtingose pasaulio šalyse? Kaip mes patys žiūrime į užsieniečius ir migrantus Lietuvoje? Diskusija su Rimvydu Koju, Turkijoje gyvenančiu ir dirbančiu vaikinu, bei Lietuvoje savo gyvenimą kuriančiu Matu Petrokaičiu.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai