Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Ar Lietuvos klimato aktyvistai ištepliotų Čiurlionio paveikslą?

2022-10-28, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Prieš porą savaičių pasaulyje nuvilnijo žinia apie dviejų aktyvisčių protestą Londono Nacionalinėje galerijoje. Dvi jaunuolės užpylę skardinę pomidorų sriubos ant Vincento van Gogo „Saulėgrąžų". Po protesto akto merginos, dėvėjusios „Just Stop Oil" (liet. Tiesiog sustabdykime naftą) marškinėlius, klausė aplinkui stovėjusių žmonių – ar menas vertas daugiau nei gyvybė, daugiau nei maistas, nei teisingumas? Ar jums labiau rūpi paveikslo apsauga, ar mūsų planetos ir žmonių saugumas?

Panašus incidentas užfiksuotas ir pirmadienį – tos pačios organizacijos aktyvistai „Madame Tussauds" muziejuje šokoladiniu pyragu ištepė Jungtinės Karalystės karaliaus Karolio III vaškinį modelį.

Atrodo, kad tokios akcijos žmones labiau įsiutino, nei privertė susimąstyti apie klimato krizę. Tačiau ką apie šią akciją galvoja Lietuvoje veikiantys aktyvistai? Ar jie išdrįstų išterlioti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslą? Diskusija su klimato aktyviste Gabija Gorobecaite-Jociene.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai