Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Ar jauną žmogų vilioja „freelancer'io" kelias?

2022-11-11, Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Užimtumo tarnybos duomenimis, šių metų rugsėjį šalyje darbo ieškojo maždaug 28 tūkst. jaunuolių – tai 7 proc. 16-29 metų amžiaus lietuvių. Europos mastu atrodome neblogai – Europos Sąjungoje jaunimo nedarbas siekia beveik 14 proc.

Kalbant apie jaunimą, o tiksliau – Tūkstantmečio kartą – visame pasaulyje pastebima tendencija, jog šie jaunuoliai renkasi laisvai samdomo darbuotojo (angl. freelancer) kelią. Dalis nori būti „patys sau bosais", kiti – ištrūkti iš tradicinės darbo nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro rutinos.

Tačiau ar toks karjeros kelias vilioja kiekvieną? Kuo gali būti patrauklus, o kuo – sunkus ir nemalonus savarankiškai dirbančiojo gyvenimas? Ar vykdant individualią veiklą ar dirbant pagal autorinę sutartį jaunam žmogui užtikrinamos tos pačios socialinės garantijos?

Pokalbis su studente, „Žinių radijo" laidos „Ką tu?" vedėja Irtaute Gutauskaite ir „Sodros" atstove komunikacijai Malgožata Kozič.

Laida „Gyvenu Europoje“ yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai