Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Gyvenu Europoje. Ar pavyks Europos Sąjungai sumažinti dujų kainas?

2022-10-19, Trečiadienis 07:07
Aušra Jurgauskaitė

Šį ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje vyks Europos Vadovų Taryba, kurioje klausimas, kaip pažaboti energijos kainų augimą, bus esminis. Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė antradienį Žinių radijui teigė, kad Lietuva EVT posėdyje Lietuva toliau palaikys dujų kainų lubų nustatymą. Jos teigimu, kiek daugiau nei pusė Europos Sąjungos valstybių palaiko šią idėją. Bet tarp nepalaikančiųjų yra Vokietija ir Šiaurės Europos šalys, kurių teigimu, žengus tokį žingsnį – nustačius viršutinę dujų kainų ribą – suskystintųjų gamtinių dujų tiekėjai pradėtų vengti Europos rinkos ir taip dabartinė energetikos krizė paaštrėtų dar labiau. Esą pasiūlymas yra netvarus situacijai spręsti ir taip nebūtų skatinama taupyti energiją.

Ar yra logikos šiuose argumentuose ir ar reikalingos dujų kainų lubos, kai jau matome dujų kainų mažėjimą rinkoje – ji jau žemesnė nei 130 eurų už megavatvalandę, kai prieš porą mėnesių buvo beveik triskart didesnė – aptariame su ekonomistu Mariumi Dubnikovu. Taip pat kviesime prisiminti, ką apie ES planus mažinti dujų kainas praėjusią savaitę Žinių radijui sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai