Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Gyvenu Europoje. Ar migracijos politika atneš radikalumo bangą į Europos Sąjungą?

2023-11-28, Antradienis 07:07
Jonė Sąlygaitė

Nyderlandus nustebino kraštutinio dešiniojo populisto Geerto Wilderso politinės jėgos pergalė rinkimuose. G. Wildersas vadinamas Nyderlandų Donaldu Trumpu, jis kategoriškai pasisako prieš Islamą, Europos Sąjungą ir jos vykdomą migracijos politiką. Dėl žodžio laisvės dabar sunerimę Nyderlandų žurnalistai, o po rinkimų rezultatų į gatves išėjo nepatenkinti rinkėjai. Apklausos rodo, kad ir kitose Vakarų Europos šalyse daugėja radikalumo. Vokietijoje stebima, kad kraštutinė dešinioji jėga, „Alternatyva Vokietijai", įgauna vis daugiau palaikymo. Tuo metu Airiją sukrėtė kraštutinių dešiniųjų riaušės, įvykusios po išpuolio prieš kelis mažamečius. Ar radikalūs balsai vis garsės? Ką tai reiškia Bendrijai?

Kalbame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktore prof. Margarita Šešelgyte.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai