Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Europos gairės. Ar išvysime lietuvių sportininkus Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse?

12.02 Ketvirtadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Įtampoms tarp Lietuvos ir Kinijos neblėstant, parlamente keliamas klausimas – kokia turėtų būti Lietuvos pozicija dėl Pekino žiemos olimpinių žaidynių? Grupė Seimo narių kreipėsi į šalies vadovus bei pačius sportininkus, ragindami boikotuoti artėjantį vasarį vyksiantį žiemos sporto turnyrą dėl Kinijoje tebevykdomų žmogaus teisių pažeidimų.

Dėl žaidynių boikoto bendros pozicijos su Vakarų partneriais žada siekti ir Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Ministro teigimu, „Europos Sąjungos ir transatlantiniu mastu reikia bent tam tikru lygiu koordinuoti veiksmus, kad būtų galima nustatyti mūsų poziciją".

Visgi, sportininkai laikosi kiek kitokios nuomonės. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė sako, jog atsisakyti kelionės į Pekino žaidynes neplanuoja. Pasak jos, „tai yra ne politinis renginys, ir jis vyksta ten, kur yra galimybė geriausiai organizuoti žaidynes".

Kokia gali būti šios istorijos pabaiga? Ar sportą ir politiką galima atskirti? Kokios kalbos dėl Pekino olimpinių žaidynių sklando Europoje? Apie tai diskutuos Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius ir Seimo narys Andrius Navickas.

 

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai