Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Ar ES tai gali?“. Ar Europa gali humaniškai spręsti migracijos problemas?

2024-04-12, Penktadienis 07:07
Jonė Sąlygaitė

Daugelyje Europos Sąjungos valstybių migracija yra matoma, kaip pagrindinė problema. Ieškoti prieglobsčio Europoje traukia vis daugiau žmonių. Daug jų tokį pasirinkimą daryti yra priversti nedemokratinių režimų, kiti iš savo šalies bėga dėl politinių suiručių ir karų, dalis Europoje gyventi nori dėl užtikrinamų žmogaus teisių, kokybiškesnio švietimo ar geresnio pragyvenimo lygio. Jau dabar aišku, kad žmonių srautas į Europą nuosekliai didės ir dėl klimato pokyčių. Politikai Briuselyje ieško sprendimų, tačiau juos rasti – itin sudėtinga. Vis dažniau pasigirsta siūlymai Europai labiau prisidėti prie šalių, iš kurių bėgama, problemų sprendimo, bet ir čia nesame visagaliai. Ginti migrantų teises politikams tampa nebepopuliaru, nuolat kartojama, kad į Europą atvykę migrantai nėra integruojami, kuriasi į uždaras grupes, tai, neva, kelia saugumo problemų. Tai, ką daryti? Kokių sprendimų ieškoti būtų geriausia? Kiek realu išspręsti migracijos rebusą?

Diskutuojame su Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro tyrėju Pijumi Petrošiumi ir Seimo Europos reikalų komiteto nariu Arminu Lydeka.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai