Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Ar ES tai gali?“. Ar esame pasiruošę dezinformacijai per rinkimus?

2024-03-15, Penktadienis 07:07
Jonė Sąlygaitė

Klestint dirbtiniam intelektui, o visuomenei užsidarius burbuluose, faktai dar niekada nebuvo taip stipriai suplakami su fikcija. Nuo tiesos neatitinkančių antraščių, suklastotų internetinės žiniasklaidos portalų – iki sukurtų fikcinių vaizdo įrašų, kuriuose vaizduojami visuomenininkai ar politikai, netiesą kalbančių milžiniškus sekėjų skaičius turinčių socialinės medijos burbulų žvaigždžių. Dezinformacijos problema dar labiau ryškėja rinkiminiais metais. Baiminamasi, kad aktyvios dezinformacijos kampanijos suklaidins rinkėjus, paveiks rinkimų rezultatus. Ar mokame atskirti faktus nuo fikcijos? Kokiu būdu prie faktų sergėjimo turėtų prisidėti valstybė? Kuo pasitikėti? Kaip dezinformacijos problemą mato jaunoji karta?

Kalbame su informacinių karų eksperte Indre Vareikyte ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentu Germanu Sedeika.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai