Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip padėti asmenims, kurie nenori arba negali mesti rūkyti?

2022-10-04, Antradienis 11:05
Lina Luneckienė

Daugiau nei trečdalis (34,9 proc.) Lietuvos gyventojų rūko, rodo 2021 m. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo Lietuvoje tyrimo duomenys. Rūkantieji kasdien susiduria su mažiausiai 70 cigarečių dūmuose esančių medžiagų, kurios skatina vėžinius susirgimus. Rūkymas yra vienas pagrindinių širdies bei kraujagyslių ligų, plaučių vėžio faktorių. Statistika rodo, kad atsisakyti cigaretės dūmo labai sunku: tik apie 5 proc. rūkančių asmenų sėkmingai visam laikui atsisako cigarečių.

Lietuva pasaulio kontekste – kaip rūkymo problema Lietuvoje atrodo palyginti su kitomis ES, pasaulio valstybėmis? Kokios priemonės taikomos, kad sumažintume ligų, mirčių nuo rūkymo sukeltų ligų skaičių? Mesti rūkyti sugeba tik apie 5 proc. rūkančiųjų. Kaip galėtume padėti tiems asmenims, kurie mesti nesugeba ar nenori? Ar metantiems rūkyti pagalbos pakanka? Kokia mūsų šalies strategija siekiant padėti tiems, kurie nemeta?

Laidoje dalyvauja: Andrej Rudanov, gyvybės mokslų teisės ekspertas ir Morgana Danielė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai