Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką parodys išmaniausias suaugusiųjų kompetencijų tyrimas Lietuvoje?

2023-03-24, Penktadienis 11:35
Lina Luneckienė

Lietuvoje vykdomas tarptautinis suaugusiųjų kompetencijų tyrimas PIAAC (angl. Programme for the International Assessment of Adult Competencies), kuris laikomas išsamiausiu kada nors vykdytu suaugusiųjų gebėjimų tyrimu. PIAAC tyrimo metu matuojamos suaugusio asmens kompetencijos, siekiančiam sėkmingai dalyvauti visuomenėje: skaitymo gebėjimai, matematinis raštingumas, gebėjimas spręsti problemas. PIAAC tyrimo rezultatai suteikia vertingos informacijos apie Lietuvos suaugusiųjų įgūdžius, patirtį, galimybes pritaikyti studijų ir mokymų metu gautas žinias bei įgūdžius profesiniame ir kasdieniniame gyvenime.

Remiantis tyrimo duomenimis, Lietuva galės parengti suaugusiems gyventojams skirtas švietimo ir mokymo programas, padedančias įgyti trūkstamų gebėjimų.

Tyrime dalyvauja 16-65 metų amžiaus Lietuvos gyventojai.

Laidoje dalyvauja:

- dr. Jolita Dudaitė, socialinių mokslų daktarė, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro metodininkė-ekspertė;
- Tomas Pūtys, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Neformalaus švietimo skyriaus vedėjas;
- dr. Tadas Tamošiūnas, socialinių mokslų daktaras, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro direktorius.

Laida „Ekspertai pataria" parengta bendradarbiaujant su „Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru”

logo

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai