Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Miškų nuosavybės ribojimai – iškraipyta konkurencija ir privilegijos

2021-02-10, Trečiadienis 10:06
Karolina Mickutė

Prieš pusantrų metų priimtas Miškų įstatymo pakeitimas sulaukė ne tik kritikos iš konkurencijos gynėjų, bet ir Europos Komisijos dėmesio. Pagal įstatyme numatytą ribojimą, vienas ar keli susiję privatūs asmenys negali turėti daugiau kaip 1500 ha miško ūkio paskirties žemės.

Europos Komisija abejoja, ar toks reguliavimas yra pagrįstas. Įstatymo priėmimo metu abejones kėlė daugybė specialistų, tarp jų – Lietuvos laisvosios rinkos institutas ir Konkurencijos taryba. Buvo pabrėžiama, kad šio ribojimo nei poreikis, nei poveikis nėra aiškūs, be to, Valstybės įmonei „Valstybinių miškų urėdija“ būtų suteikiamos privilegijos, nes jai ploto ribojimai taikomi nebūtų.

Apie tai laidoje diskutuoja Konkurencijos tarybos Dominuojančių ir viešųjų subjektų tyrimo grupės vadovė Justina Paulauskaitė ir advokatas, mokslų daktaras ir Vilniaus universiteto partnerystės profesorius Algimantas Šindeikis.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai