Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kuo savarankiškas darbas skiriasi nuo samdomo?

2021-08-18, Trečiadienis 10:06
Kotryna Tamkutė

Gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą ar patentą, vieną iš savarankiško darbo formų, skaičius kiekvienais metais auga. 2019 m. šalyje buvo 176,7 tūkst. fizinių asmenų, per metus padaugėjo 4,7 proc., o per 10 metų – 2,7 karto. Daugiausiai tokią verslo formą pasirinkusių, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, užsiima transporto priemonių remontu, dirba statybose, patraukli ji ir kūrybinių profesijų, inovatyvaus verslo atstovams. 

Apie tai, kas lemia tokį savarankiško darbo augimą ir kuo jis skiriasi nuo samdomo darbo, laidoje diskutuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorius Tadas Šarapovas, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė ir vokiečių, rusų ir lietuvių kalbų vertėja Žaneta Paskačiūtė-Seliokienė.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai