Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip nedarbas veikia žmogaus gyvenimą?

2021-04-21, Trečiadienis 10:06
Kotryna Tamkutė

Pirmojo šių metų ketvirčio duomenis skelbianti Užimtumo tarnyba skaičiuoja, kad besiregistruojančių darbo neturinčių asmenų skaičius mažėja, auga darbo jėgos paklausa. Nepaisant to, bedarbių skaičius šiuo metu Lietuvoje siekia beveik 260 tūkst. gyventojų – tai yra 15 proc. visų darbingo amžiaus žmonių. Kai kurių jų galimybes dirbti apribojo dėl koronaviruso paskelbti karantino suvaržymai, kiti stokoja darbo rinkoje paklausių įgūdžių ir profesinių žinių, trečių netenkina darbo pobūdžio ar atlyginimų pasiūla.

Apie visa tai – kokios yra psichologinės ir sociologinės nedarbo priežastys bei kokią įtaką žmogaus gyvenimui ir visuomenės raidai daro nedarbas, ir ką daryti, kad motyvacijos dirbti ir užsidirbti būtų daugiau diskutuoja psichologė Ugnė Juodytė ir Vytauto Didžiojo universiteto sociologė dr.  Jurga Bučaitė-Vilkė.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai