Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Nacionalinė plėtros įstaiga netaps valstybiniu banku?

02.02 Trečiadienis 10:06
Kotryna Tamkutė

Buvusių valdančiųjų idėją steigti valstybinį banką keičia praėjusią savaitę Vyriausybės priimtas sprendimas konsoliduoti Nacionalines plėtros įstaigas ir į vieną įstaigą sujungti Viešųjų investicijų plėtros agentūrą, Valstybės investicijų valdymo agentūrą, Žemės ūkio paskolų garantijų fondą ir INVEGOS vardu žinomą bendrovę „Investicijų ir verslo garantijos“.

Tikimasi, kad stipri Nacionalinė plėtros įstaiga užtikrins didesnes investicijas į strateginės veiklos sritis – nuo aukštos pridėtinės vertės sektorių vystymo, iki žaliosios ir skaitmeninės transformacijos, be to sumažės administracinė našta verslui, nes visos finansinės priemonės bus pasiekiamos vienoje įstaigoje.

Apie tokio sprendimo privalumus ir trūkumus diskutuoja finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė ir buvusi agentūros „Versli Lietuva“ vadovė, šiuo metu – „Ordoline“ Tarptautinių pardavimų vadovė Daina Kleponė.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai