Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Referendumai: naudingi ar pavojingi?

06.09 Trečiadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę iš viso surengti 14 referendumų, pusė jų neįvyko. Tam, kad referendumas įvyktų, turi susirinkti daugiau nei pusė visų balsavimo teisę turinčių rinkėjų.

Prezidentas Gitanas Nausėda savo metiniame pranešime pasiūlė plėsti galimybes piliečiams pareikšti savo nuomonę esminiais valstybės gyvenimo klausimais referendume. Jis siūlo pailginti parašų surinkimo laiką, suteikti teisę pasirašyti ir elektroniniu būdu ir priimti konstitucinį Referendumo įstatymą.

Tuo metu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis nepritaria prezidento kritikai ir sako, kad rinkėjai suteikia politikams mandatą veikti, tokiu būdu referendumas įvyksta per kiekvienus rinkimus. Taip pat jis teigia, kad prieš rengiant referendumus, reikia pagalvoti apie padarinius ir pateikė referendumo dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje pavyzdį, kurio metu atsisakėme ją statyti.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad visuomenė savo nuomonę pareiškia per rinkimus, deleguodama į parlamentą savo išrinktus atstovus.

Pašnekovai: Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Egidijus Šileikis, Seimo narė TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė, Seimo narys socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas, vienas LR Konstitucijos kūrėjų, Mykolo Romerio universiteto prof. Vytautas Sinkevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Kęstutis Girnius, Vilniaus politikos analizės instituto medijų Donatas Puslys.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai