Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Prof. Landsbergio statusas – istorinis teisingumas ar klastotė?

07.01 Penktadienis 13:05
Tomas Loiba

Seimas nusprendė ir įstatymu patvirtino – prof. Vytautas Landsbergis buvo Lietuvos vadovas. Tačiau didelės dalies opozicijos tai neįtikina. Yra sakančių, kad tokį įstatymą atšauks vos gavę progą. Dar priduria – Seime klastojama istorija. Tačiau valdantieji atkerta – istorija ne klastojama, o atvirkščiai – nuo šiol bus teisinga. Bet ar Seimo darbas kaip nors formuoti istorijos naratyvą? Ką patys istorikai mano apie istorinio teisingumo terminą ir ar šiuo atveju jis aktualus? Juk kalbama apie laikus, kuriuos didelė visuomenės dalis atsimena puikiai be istorikų įžvalgų ir interpretacijų.

Diskutuoja Seimo nariai Agnė Širinskienė ir Emanuelis Zingeris, istorikas dr. Simonas Jazavita, Mykolo Romerio universiteto profesorius, politologas Vytautas Dumbliauskas.

Antra tema: nuo šiandien bedarbiai, kurie per metus atsisakys dviejų darbo pasiūlymų, bus šalinami iš Užimtumo tarnybos. Bet įvedamos ne tik griežtos sankcijos - tarnyba nuo šiol labiau gilinsis į kiekvieną ilgalaikio bedarbio atvejį. Jiems gelbės mokėdami už transportą, rūpindamiesi sveikata ir gerove bei skolomis. Ar tokie pokyčiai bus veiksmingi? Pokalbis su užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotoju Gyčiu Daruliu.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai