Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Prezidento rinkimai: ko laukia Nausėda ir Vėgėlė?

2023-11-15, Trečiadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Kandidatų į prezidentus skelbimasis įsibėgėja. Apie kandidatavimą jau paskelbė Aurelijus Veryga, Ingrida Šimonytė, Giedrimas Jeglinskas, Dainius Žalimas, Eduardas Vaitkus. Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose taip pat pranešė buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių prie Seimo byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas. Visgi, vis dar laukiama pagrindinių rinkiminių apklausų lyderių, prezidento Gitano Nausėdos ir advokato Igno Vėgėlės, sprendimų. Kandidato nepaskelbę socdemai bei liberalai. Ko jie laukia? Kaip vertinti paskutiniųjų pasiskelbusių kandidatų G. Jeglinsko ir D. Žalimo šansus? Kur teks ieškoti rinkiminės intrigos? Diskutuojame su politologais Bernaru Ivanovu ir Lauru Bieliniu.

Taip pat apie vizijas Lietuvai kalbame su dviem paskutiniais pasiskelbusiais kandidatais į prezidentus, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju ir organizacijos „Atlantic Council" vyresniuoju bendradarbiu G. Jeglinsku ir Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanu, buvusiu Konstitucinio Teismo pirmininku D. Žalimu.

Antroji laidos dalis. Ar Kinijos ir JAV vadovų susitikimas atneš pokyčių?

Kinijos vadovas atvyko į Jungtines Valstijas, kur dalyvaus Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo forume. Tačiau, pasaulio dėmesys nukreiptas į JAV ir Kinijos vadovų susitikimą. Dvi nesutariančios pasaulio galiūnės susitinka tuomet, kai Viduriniuosiuose Rytuose plečiasi konfliktas. Amerika remia Izraelį, o Kinija stiprina santykius su Iranu. Daug klausimų kelia ir Taivanas, kuriame tuoj įvyksiantys rinkimai gali atnešti dar didesnę konfrontaciją su Pekinu. Pastaraisiais mėnesiais JAV stiprina sankcijas Kinijai. Artėjantys rinkimai Jungtinėse Valstijose jau dabar nurodo, kad didžiulis kandidatų dėmesys bus skiriamas santykių su Kinija gerinimui arba politinis konfliktas dar labiau aižės. Visgi, tiek Kinijos, tiek JAV politikai neatmeta vilties, kad santykius dar įmanoma stabilizuoti. Kokių pokyčių gali atnešti Xi Jinpingo ir Joe Bideno susitikimas? Kalbame su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi dr. Arvydu Kumpiu.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai