Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

NATO vienybė aižėja?

11.12 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Interviu „The Economist“ Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas netikėtai pareiškė, kad NATO patiria „smegenų mirtį“.

„Nėra jokio NATO planavimo, jokio koordinavimo. Net nededama jokių pastangų šalinti konfliktus“, – teigė E. Macronas.

Bent patys nedarykime, kad NATO silpnėtų, reagavo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Vokietijos kanclerė A. Merkel Prancūzijos prezidento pareiškimą pavadino „drastiškais žodžiais“, o Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis „pavojingu“.

Tačiau Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, kad NATO kyla grėsmė tapti nebereikalinga.

„Jeigu šalys tiki, jog gali sulaukti saugumo naudos nesuteikdamos NATO reikalingų išteklių, jeigu jos nesilaiko savo įsipareigojimų, egzistuoja rizika, kad NATO gali tapti neefektyvia ar pasenusia organizacija“, – Berlyne pareiškė jis.

Laidoje dalyvauja politologas Tomas Janeliūnas, VU TSPMI politologas Kęstutis Girnius, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala, ekonomistas, politologas Ramūnas Vilpišauskas, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, VU doktorantas, turkologas Šarūnas Rinkevičius ir ambasadorius Vygaudas Ušackas.

xx348

Komentarai


Naujausi epizodai