Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Miškai ir mašinos: ar Lietuvos klimato ambicijos atitinka galimybes?

12.03 Antradienis 13:05
Marijus Gailius

Lietuvoje praėjusią savaitę pristatė milžiniškos apimties dokumentą, lemsiantį šalies gyvenimą ateinančius 30 metų. Vykdant įsipareigojimus Europai, nacionaliniame energetikos ir klimato srities veiksmų plane, pavyzdžiui, numatytas staigus elektromobilių šuolis, taip pat prognozuojama, kaip emisijų rodikliams staiga ims „kenkti“ Lietuvos žemė ir miškai.

Ar užteks politinės valios įgyvendinti tokį platų veiksmų planą? Jo nevykdydami tikriausiai sulauktume Europos Komisijos sankcijų – šimtamilijoninių baudų. Tad kaip pasieksime, kad per ateinančius 10 metų neatpažįstamai pasikeistų judėjimas miestuose (šalyje pusė naujų registruojamų lengvųjų mašinų turės būti elektrinės)? Ar įmanoma atsodinti tiek miškų, kad jie sugertų daugiau anglies dioksido, užuot tapę uždelstomis dujų bombomis? O kur dar pramonės, energetikos iššūkiai?

Diskutuoja Aplinkos ministerijos Klimato kaitos politikos skyriaus tarnautoja Judita Liukaitytė-Kukienė, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, elektromobilių entuziastas Dainius Jakas, energetikos konsultantas Martynas Nagevičius, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys liberalas Simonas Gentvilas ir Valstybinės miškų tarnybos Klimato kaitos grupės vyr. specialistė Vaiva Kazanavičiūtė.

Komentarai


Naujausi epizodai