Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kuo gresia naujas Irano ir Amerikos susidūrimas?

01.06 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis
Teherano gatves šiandien užplūdo tūkstančiai žmonių, dalyvaujančių ceremonijose per JAV antskrydį Bagdade žuvusiam įtakingam Irano kariuomenės vadui Kasemui Soleimaniui atminti.
 
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo „didelį kerštą“, jei Teheranas imtųsi atakų keršydamas už iraniečių aukšto rango generolo nužudymą, ir taip dar labiau pakurstė būgštavimus dėl konflikto.
 
Savo lėktuve prezidentas taip pat sakė, kad paskelbs „labai dideles sankcijas“ Irakui, jei jis įgyvendintų parlamento raginimą išprašyti JAV karius iš šalies.
 
Pašnekovai: Šarūnas Rinkevičius, VU Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto doktorantas, Ieva Koreivaitė, VU TSPMI dėstytoja, Irano ekspertė, Egdūnas Račius, VDU profesorius, arabistas, Margarita Šešelgytė, VU TSPMI direktorė, Linas Kojala, Rytų Europos studijų centro vadovas.
 

Komentarai


Naujausi epizodai