Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl Rusija imasi mūsų piliečių „paieškų“?

2024-02-14, Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Rusijos opozicinis portalas „Mediazona“ pranešė, kad Kremlius paskelbė 29 Lietuvos piliečių – buvusių ir esamų politikų, istorikų, teisininkų – paiešką. Tarp „ieškomų“ – ne tik Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys, bet ir Estijos premjerė Kaja Kallas. Kremlius teigia, kad šie žmonės imasi veiksmų prieš rusų istorinę atmintį. Estijos premjerė sako, kad tai yra „bauginimo taktika“. Lietuvos kultūros ministras džiaugiasi, kad jo darbas ardant sovietizacijos griuvėsius buvo pastebėtas.

Diskutuoja: Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas dr. Nerijus Maliukevičius, Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili, advokatas dr. Petras Ragauskas, VU doc. dr. Nerija Putinaitė, kultūros ministras Simonas Kairys.

Antroji dalis. D. Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas K. Kelloggas pareiškė, kad jei NATO šalis neskiria 2 proc. gynybai, tuomet jis skatintų, kad jai negaliotų 5-asis NATO kolektyvinės gynybos straipsnis. Kur juda JAV? Laidoje – Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala ir kt. 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai