Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl kasmet Lietuvoje padaroma iki 5000 abortų?

05.30 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Iš jų 6 proc. merginoms iki 19 metų.

Lietuva yra tarp tų Europos valstybių, kuriose teikiama skurdi informacija apie kontracepciją, taip pat nėra teikiamos nemokamos kontraceptinės priemonės paaugliams ir socialiai pažeidžiamiems suaugusiems.

Šią savaitę Seime kalbėjusios ekspertės siūlo įteisinti nemokamą kontracepciją kai kurioms grupėms, taip sumažinant abortų bei sprendžiant be priežiūros paliekamų vaikų problemą.

Europos Parlamento forumo seksualinei ir reprodukcinei sveikatai vykdytas tyrimas parodė, kad Lietuva 2019-aisiais pagal kontraceptinių priemonių prieinamumą ir informacijos užtikrinimą yra prasčiausiai įvertintų Europos valstybių dešimtuke, kartu su kaip Rusija, Baltarusija, Lenkija, Slovakija, Vengrija, Bulgarija, Graikija, Kosovu, Gruzija.

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos vadovė Esmeralda Kuliešytė tvirtino, kad abortas Lietuvoje vis dar išlieka „šeimos planavimo metodu“.

Taip pat 15min skelbė, kad 11–12 klasių moksleiviams skirtoje lytiškumo paskaitoje lektorius paaiškino, koks moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru ir rūpintis namais. Kaip nutinka, kad lektoriai savo pamokose siūlo tokius dalykus? Kokia lytiškumo ugdymo situacija Lietuvoje?

Pašnekovai: viena iš lytiškumo ugdymo programos rengėjų Violeta Jonynienė, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos vadovė Esmeralda Kuliešytė, psichoterapeutas, bernardinai.lt autorius Gintautas Vaitoška, Seimo narė Dovilė Šakalienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovė Gintarė Vikmonaitė, Natūralaus šeimos planavimo mokytojas Vilmantas Marcinkevičius, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė.

xx233

Komentarai


Naujausi epizodai